درمان لک های پشت دست

وقتی سن بالاتر می رود ، کم کم چین و چروک روی قسمتهای مختلف بدن شما پدیدار می شود. چین و چروک روی دستها یکی از نشانه های کاملا” واضح بالاتر رفتن سن است اما خوشبختانه برای از بین بردن چین و چروک دستها چند روش مفید وجود دارد.

 از روشهای درمانی لیزری مثل میکرودرم ابریژن نیز می توانید استفاده کنید.در این روش ، لایه های فوقاتی پوست صیقل داده می شود. علاوه براین، میکرودرم ابریژن برای عوض کردن تن رنگی پوست و لکه های پوست و کاهش چین و چروک پوست دست هم مفید است.

با افزایش سن شاهد چین و چروک هایی در صورت و سایر اندام های بدن مانند دست ها هستیم برای پیشگیری از این امر چه راههایی وجود دارد؟

پیری دست موضوعی جدا از پیری عمومی پوست بدن نیست ولی از آنجا که پوست دست در معرض تماس و تروما و آلرژن‌های بیشتری است می‌تواند سریع‌تر از سایر نواحی بدن، دچار پیری و چروک‌خوردگی شود و اکثراً ضخیم‌شدگی و ناصافی را نشان دهد.

یک متخصص پوست و مو با اشاره به این نکته گفت: «از عوامل مؤثر در بروز پیری پوست دست می‌توان به تماس زیاد با آب و مواد شوینده (به خصوص سفیدکننده‌ها و لکه‌برها)، تماس زیاد با مواد شیمیایی (مثلاً مواد مورداستفاده در آرایشگاه‌ها)، در معرض آفتاب بودن زیاد بدون استفاده از ضد آفتاب، بالا رفتن سن و خشکی و آتوپیک بودن پوست (بدون مصرف مواد مرطوب‌کننده و کافی) اشاره کرد. البته مشاغلی مانند کارهای نجاری و نیز کارهای ساختمانی نیز هستند که پوست را در معرض ضربه و ترومای مکرر قرار می‌دهند.»

 «از میان این عوامل شایع‌ترین عامل مؤثر در پیری زودرس پوست دست، تماس با مواد شوینده و نیز خشکی پوست دست است که عمومیت بیشتری به‌خصوص در میان خانم‌های ایرانی دارد. متأسفانه چنانچه این خشکی و تماس در زمینه درماتیت‌های تماسی و آلرژیک زمینه‌ای پوست قرار داشته باشد به‌طوری‌که منجر به درماتیت مزمن در فرد شود، می‌تواند علاوه بر علائم شدید التهابی در پوست، ناخن‌های دست را نیز درگیر کند و منجر به تخریب نسبی آن‌ها شود و این چیزی است که به‌طور رایج در مراجعان روزانه به متخصصان دیده می‌شود.»

همچنین «شکنندگی و چندلایه شدن ناخن و عدم رشد کافی نیز از مسائلی است که در این افراد مشاهده می‌شود. خشکی پوست و سابقه درماتیت تماسی و آلرژیک می‌تواند منجر به چروک‌خوردگی، تغییر رنگ، حساس شدن پوست و نیز ضخامت غیرطبیعی و ناخواسته در دست‌های افراد شود. هر چند که در صورت وجود بیماری‌های زمینه‌ای مراجعه به پزشک متخصص و درمان طبی ضروری است ولی در اکثر خانم‌ها حفاظت کافی به وسیله کرم‌های مرطوب‌کننده یا چرب‌کننده به ویژه کرم‌های ترکیبی و استفاده از ضد آفتاب یا دستکش محافظ می‌تواند از بروز و تشدید بسیاری از مشکلات پوستی پیشگیری کند.»

در نتیجه برای بهتر شدن نمای کلی پوست دست می‌توان از روش‌های جوان‌سازی استفاده کرد،‌: «اگر وضعیت پوست بیمار اجازه دهد می‌توان از روش‌های جوان‌سازی مانند لیزرهای جوان‌سازی برای بهترشدن نمای کلی پوست دست استفاده کرد. درصورت لزوم هم لیزرهای جوان‌سازی همراه با لیزرهای لک‌بر (جهت روشن کردن لک‌های موجود در پشت دست‌ها) استفاده می‌شود که می‌تواند نتایج بهتری را از نظر زیبایی ظاهری برای بیمار به همراه داشته باشد.»

جهت دریافت تخفیف و مشاوره رایگان روی این شماره کلیک کنیدهمین حالا تماس بگیرید

۸۰۰۰ ۷۷ ۲۲ -۰۲۱ ۸۰۰۰ ۷۷ ۲۲ -۰۲۱